JAK SPRÁVNĚ URČIT VELIKOST PRÁDLA

Abychom si dobře zvolili správnou velikost prádla, je důležité se řídit následujícím postupem:

Podprsenka:
Nejprve si změřte obvod pod prsy (viz tabulka řádek OBVOD POD PRSY), čímž zjistíte svoji velikost obvodu - viz řádek VELIKOST. Dále si změřte obvod přes prsa, který Vám udá hloubku košíčku. Ve sloupci Vaší zjištěné velikosti obvodu jeďte dolů až narazíte na číslo odpovídající Vaší velikosti přes prsa, v levé části si pak přečtete, jaká hloubka košíčku je ta správná.

Příklad: Pokud si naměřím obvod pod prsy 81 cm, podívám se do tabulky - řádek OBVOD POD PRSY a zjistím, že toto číslo se nachází v rozmezí 78-82, což je VELIKOST 80. Druhým krokem je zjištění hloubky košíčků, změřím si obvod přes prsa např. 99. Opět se vrátím do tabulky do řádku VELIKOST 80 a ve sloupečku níže si najdu rozpětí, kam patří naměřený obvod přes prsa. Výsledná velikost podprsenky je 80 D.

Co je ještě důležité vědět?
- Obvod podprsenky by měl být těsnější, aby odlehčil ramenům. Velký obvod bývá často na vině i v případě, že máte zarudnutí nebo otlaky od ramínek.
- V případě, že Vám prsa "přetékají" z košíčků a kostice zanechává otlaky v podpaží je potřeba zvolit větší košíček.
- Pokud Vám podprsenka mezi prsy odstává tak, že tam můžete vsunout 2 až 3 prsty, je potřeba zvolit větší košíček.
- Důležité je také zkontrolovat, co udělá podprsenka, když zvednete paže nahoru. Při správně zvolené velikosti by měla zůstat na místě, prsa by se rozhodně neměla objevit pod spodním lemem podprsenky. Důvodem je příliš velký obvod nebo malý košíček.

A rada na závěr?
Nelpěte na svých "starých" kouscích. Takové prádlo ztrácí svoji elasticitu a tím i správnou funkčnost podprsenky.

Kalhotky, legíny:
U kalhotek obvod boků v cm určuje velikost.

Košilky a noční prádlo:
U košilky je potřeba změřit obvod hrudníku, pasu a boků. Podle změřených rozměrů si v tabulce najdete odpovídající velikost.

 

GINO - pánské prádlo 

MARILYN - punčochové zboží

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené